SEO Açılım olarak SEARCH ENGINE OPTİMIZATION, türkçesi ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU anlamına geliyor. Bir web sitesinin içerik olarak hazırlanmasından yayınlanmasına kadar olan süreçte, arama motorları kriterlerine uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Google gibi dünya devlerinin algoritmalarını yakından takip ederek bunu işimizin bir parçası haline getirdik. Yapılan emeğin zayi olmaması için bu backend(Yazılımcılar) ve frontend(Tasarımcılar) çilerin dikkat etmesi gereken bir zorunluluktur.

Bir web sitesinin tasarlanması ve kodlanmasında bu kriterlere uyulmamasında optimizasyon puanı ve siteye verilen değerin düşeceğini göz önünde bulundurmak gerekir. Müşterilerimize yapacağımız işlerimizde iç seo ya önem vererek gerekli düzenlemelerin yapılmasına dikkat etmekteyiz.

İç Seo Nedir? 

site içi kodlamada meta tag etiketlerinin istenilen kriterlere uygun girilmesinden tutunda, resimlerdeki alt etiketlerinin bulunması, H taglarının boş bırakılmaması ve adet olarak olması gerektiği gibi girilmesi, css ve js dosyalarının sayfa açılış hızına etkisinin azaltılması, içerik kod oranının istenilen oranda olması, Web 2.0 Standartlarına uyulması vs. şeklinde sıralaya biliriz.