İnternette  kurumsal kimliğin doğru yansıtılması ve bu kimliğin ön plana çıkartılması, internette kalıcı olmanın olmazsa olmazıdır. Gelişen Teknoloji, arama motorları algoritmalarındaki değişiklik ve yeni politikalar hem tasarım ve yazılım ajanslarını hemde kurumsal firma sahiplerini yakından ilgilendirmekte.

Arama motorlarında sitenizin ön planda olması, dolayısıyla ürün ve hizmetlerinizin arandığında çıkmasını sağlayacak ilk neden, sitenizin kurumsal ve güncel olmasıdır. Tüm cihazlara uyumlu olması sizi bir adım ileriye taşırken bunun tersi durum ise sizi oldukça gerilere götürecektir. Eğer sitenizin sadece adını yazarak arama motorlarında çıka biliyorsanız bu siteniz için iyi bir haber değildir. Bir çok site analizi sitesinden sitenizin analizini yapa bilir sitenizde negatif durumları görebilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse, iyi bir kurumsal sitenin öncelikle responsible yani tüm bilgisayar, mobil ve tabletlere uyumlu olması gerekir buna bağlı olarak site içi kodlamanın W3C standartlarında olması H taglarının yerinde kullanılması meta etiketlerinin yazılması, açılış sayfasının hızlandırılması vs. gibi başlıca nedenleri saya biliriz.