İstanbul Web tasarım sektöründe, bir web sitesi yaptırmayı düşünenlerin çoğu sorun yaşamayacağı, en iyi web tasarım firmaları arasında bir seçim yapmak istemekte. Peki ama bunu nasıl başara bilirsiniz!

Çay içip yaşamına şahit olmadığımız hiç kimse için güven duyamayız. zaten yeni tanıştığımız bir insan ben güvenilir biri değilim aşağılık pis bir adamım demeyeceği kesin :). 

Güzel bir söz vardır bu konuyu güzel özetleyen; "Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde." 

Herşeyden önce nasıl bir iş yapıyorsanız yapın işinizde doğru olmak zorundasınızdır. Neden böyle bir önermede bulunduğumu şöyle açıklamak isterim; Kişi kendine değer veriyorsa eğer bunu yapmak zorundadır bunun hem bu hayat hemde sonraki hayat için faydasını görecektir. Bu hayattaki faydası dürüstlüğün, doğru bir birey olmanın her zaman getirileri olacaktır sonraki hayat içinde durum aynı olacaktır. 

Şuayb peygamber kendi toplumu içerisinde dürüst ve doğru bir adam olarak bilinen bir peygamberdi ve o toplumuna; "Ticaretinizde adaleti gözetin, tartıda haddi aşmayın, kötü ürünlerinizi bunlar iyi olanlardır diye pazarlamayın, ölçtüğünüz zaman tam  ölçün ve Allah'tan korkun" diyordu. Onun bu öğütleri aslında tüm insanların yaşamlarında mihenk taşları olmalıdır. Bu nedenle bir işin ehli iseniz o işi hakkını vererek yapmanız gerekir derdiniz hakkı, adaleti ayakta tutmaksa zaten meyvelerinizde iyi olacaktır yok değil ise siz hakka bir zarar veremezsiniz!

İstanbulda web tasarım yaptırmak isteyenler için yada site yapacak bizler için verilen sözler ve yapılan anlaşmalar önemli, bu bağlamda her iki taraf içinde yapılan  anlaşmaya bağlı kalınması gerekir. Talep eden için hayal ettiği projenin karşılık bulması, işin zamanlaması gibi konular önemliyken, arz eden bizler içinde aynı şey geçerli aslında. Yaptığımız işin neticesinde memnuniyet, verilen zamanda işin teslim edilmesi önemli.