Arnavutköy Web Tasarım

Arnavutköy web tasarım, 1994 Yıllarında henüz windows 3.1'in popülerliğinin devam ettiği yıllardı. Bir bilgisayar merakıdır sarmıştı herkes gibi benide. Daha lise 3. sınıf okumaktaydım babam memur, aldığı maaş belliydi ama çok istiyordum bir kursa yazılmayı ve öğrenmeyi. derken babam ısrarıma fazla dayanamayıp yelkenleri indirivermişti :). 

8 aylık bir kurs mazisi sonunda hem bilgisayar hemde muhasebe sertifikası almıştım. Almıştım almasınaya nerede nasıl ne işe yarayacağı meçhuldü bende :). Derken yıl oldu 2000 askerde tanıştığım bir arkadaşın internet merakını görünce lise yıllarımdaki kendi durumum gelmişti aklıma. Bana internetin nasıl kullanıldığını soruyordu yani daha google amca yoktu explorer amcamız vardı fakat arkadaş bi haberdi ve gayet doğaldı çünkü henüz bilinmiyordu bilinmesi gereken kadar.

Derken bu istekli arkadaşa ilk çarşı iznimizde verdiğim sözü yerine getirip internetle tanıştırmıştım. Aradan çok zaman geçmemişti bir gece aklına bir fikir gelmişti yanıma yaklaştı ve sordu neden yazılım öğrenmiyoruz? şaşırıp kalmıştım bu kadar kısa sürede öğrendiği birşey üzerinden yapılması gereken bir şeyi keşfetmişti. Olur dedim demesineya sırf onun hevesi kırılmasın diyeydi bizimkisi :) derken artık işi ciddileştirmiştik ana babamızdangelen 3 kuruş harçlıklarımızı komple yazılım kitaplarına yatırıyorduk :) ilk Asp dilini öğrenmeye karar vermiştik bütün paralar Asp' ye basılıyordu :) derken yazılımcı bazı teğmenlerle tanışmış ve onlar Php diline yönlendirmişlerdi. Bana bunu açıklarken biraz tedirgindi "o kadar para verdik hepsi çöp mü?" dedim malesef dedi. Dedim yapacak bir şey yok sen öyle diyorsan. 

Fakat o kodlara bakmak dahi istemiyordum insanın midesi bulanıyordu heleki 3-5 nöbetinden sonra açıp bilgisayarı yazılım çalışması yokmu beni deli ediyordu :) zaten arkadaşın hızına fazla dayanamayıp pes ettim. Artık kendi başına devam et ben kaldıramıyorum ağır geliyor dedim. O ise pes etmedi ve devam etti bulunduğumuz komutanlıkta 3 tane başarı sertifikası aldı ve ilk web sitesini lokal olarak orada yaptı. Askerlik sonrasında ise sürekli beni teşfik ediyordu fakat ben yine aynı bendim sevememiştim birkere kodlamayı. Arkadaş yeni şeyler katarak bu alanda kendine devam etmekteydi. Sırasıyla lunix uzmanlığı, php uzmanlığı, asp uzmanlığı, C# uzmanlığı derken IBM yarışmasında 2.cilikler falan falan...:) Şuanda türkiye ve dünya pazarında bir çok kurumsal müşterisi var. 

Ben ise 2007 yıllarında çalıştığım bir kurumda başka bir arkadaşın yeniden gün yüzüne çıkarmasıyla sevmeye başladım. Anladımki 7 yıllık bu zaman diliminde ben sevmediğim bir işi yapmaya çalışıyormuşum olmama nedenide buydu. İnsan sevmediği bir işi yapamıyor sevmeye başladığında gelişiyor.

Özetle 2007 yılından bu güne dek bu alanda gelişmekte olup sırasıyla. Php uzmanlığı, Css3, html5, Javascrip, Javaquery, MVC, OOP, Codeignigter, Laravel, sosyal medya uzmanlığı, Seo (Arama motoru optimizasyonu) alanlarında gelişime devam etmekteyim. 

Arnavutköy web tasarım